8

بودجه ۱۴۰۱ شهر مشهد افزایش خواهد یافت

  • کد خبر : 2902
  • 01 ژانویه 2022 - 21:56
بودجه ۱۴۰۱ شهر مشهد افزایش خواهد یافت
حسین حسامی رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد گفت:سهم بودجه ۱۴۰۱ شهر مشهد در سه موضوع ساماندهی آسیب‌های اجتماعی، ورزش و فرهنگ افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری همزمان،بودجه ۱۴۰۱ شهر مشهد؛ حسین حسامی  اظهارداشت:رشد شتابان شهرنشینی مسائل و مشکلات فراوانی را به شهرها تحمیل کرده است که یکی از مهمترین این مسائل آسیب‌های اجتماعی می‌باشد.

شهروندان و شهرداری‌ها به عنوان دو عنصر اصلی تشکیل دهنده مدیریت شهری بر حسب وظایف ذاتی و ماهوی، نقش مهمی در مدیریت، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند و به همین منظور در ردیف بودجه مرتبط با این موضوع، افزایش 57 درصدی را شاهد هستیم که صرف نگهداری متکدیان، کودکان خیابانی و افراد بی خانمان خواهد شد.

وی در ادامه به افزایش بودجه 72 میلیارد ریالی این موضوع در بودجه ۱۴۰۱ شهر مشهد به 113 میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: مجموعه مدیریت شهری به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی و خدمات‌رسان که مورد وثوق شهروندان است، می‌تواند با تعریف اقدامات ویژه‌ای، آسیب‌های اجتماعی را کنترل و یا کاهش دهد و از این نظر به رشد و تعالی مادی و معنوی جامعه کمک کند و با استفاده از ظرفیت‌ها، تعامل و همیاری سازنده دیگر شرکای اجتماعی حمایت و پشتیبانی شود تا با مشارکت شهروندان به اهداف اجتماعی خود برسند.

بنابراین لازم است تا برنامه‌ریزی برای جلب مشارکت، حضور آگاهانه و معنادار ساکنین در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، شهری، اقتصادی، رفاهی و امثال آن در مقیاس محلی در دستور کار مدیران قرار گیرد.

افزایش بودجه ۱۴۰۱ شهر مشهد در حوزه ورزش

حسین حسامی عضو کمیسیون ویژه ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر یکی از اولویت‌ها و اهداف شهرداری را توسعه ورزش شهروندی از طریق نهادینه‌‌سازی فرهنگ ورزش در میان شهروندان دانست و افزود: رشد صعودی میزان حضور شهروندان در عرصه‌های مختلف ورزش محلات، جای بسی خوشحالی است و البته می‌دانیم که هنوز تا رسیدن به فضای مطلوب جای کار زیادی داریم، به همین منظور در راستای توسعه ورزش و نشاط بودجه ۱۴۰۱ شهر مشهد مرتبط با این موضوع از 219 میلیارد ریال به 266 میلیارد ریال افزایش داشته است که معادل 21 درصد رشد نسبت به سال قبل است.

بخوانید:  ایوانکا ترامپ به دنیای مد برمی‌گردد؟

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر به اهمیت موضوع فرهنگ شهروندی اشاره کرد و افزود: شهرداری‌ها با توجه به نقشی که در مدیریت شهری دارند، یکی از نهادهای موجد فرهنگ و نشاط اجتماعی در سطح منطقه‌ای می‌باشند و برنامه‌ریزی برای تحقق فرهنگ و نشاط اجتماعی از اصلی‌ترین وظایف مدیریت شهری است.

وی ادامه داد: شهرداری‌ مشهد و بالاخص سازمان فرهنگی و اجتماعی می‌توانند ضمن تدوین یک نقشه راه عالمانه با انجام اقدامات فرهنگی، به افزایش نشاط اجتماعی و سرزندگی اجتماع یاری رسانند و به همین منظور بودجه ۱۴۰۱ شهر مشهد مرتبط با این موضوع 26 درصد رشد داشته و از 1.275 میلیارد ریال در سال جاری به 1.600 میلیارد ریال در سال آتی افزایش پیدا کرده است.

لینک کوتاه : https://hamzamaan.ir/?p=2902

نظرات شما

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال نظرات
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.